Premium klases cementa-šķiedras fasādes un būvniecības loksnes

Augstas kvalitātes ugunsizturīgas loksnes plaša pielietojuma celtniecības darbiem

StoneREX Premium Basic ir gludas, neapdarinātas cementa-šķiedras loksnes dažāda veida konstrukcijām. Izmantojamas gan kā būvniecības loksnes, gan kā ventilējamo fasāžu apdares loksnes. Loksnes ir dabīga betona krāsā un ir izmantojamas kā būvniecības loksnes bez virsmas apdares. Lokšņu izturība ir kā betonam, tās ir noturīgas pret laika apstākļu iedarbību, ugunsizturīgas (klase A2), salizturīgas, kā arī insektu, pelējuma un UV staru drošas. StoneREX Premium Basic loksnes nesatur videi un veselībai kaitīgas vielas. Mūsu piedāvātās krāsotās fasādes loksnes StoneREX Premium Color un StoneREX Premium Structure, kā arī ar dabīga akmens smalci pārklātās StoneREX Premium Granit ir ražotas, kā pamatplāksni izmantojot šis izturīgās un ilgmūžīgās cementa-šķiedras loksnes.

Tehniskā informācija
Izmēri6/8/10 x 1200 x 3050 mm
SastāvdaļasCements, polipropilēna šķiedra, hidrācijas piedevas,
Svars 1 m2 8 mm 13,2 kg, 10 mm 16,5 kg
Blīvums 150  kg/m31650 kg/m3
Lieces izturība, gareniski šķiedrai30,0 MPa      sauss paraugs
18,0 MPa      slapjš paraugs
Lieces izturība, šķērsām šķiedrai24,0 MPa       sauss paraugs
15,0 MPa       slapjš paraugs
Elsatības modulis15 000 N/mm2
Ūdens uzsūktspēja10 %
Kategorija, klaseEN12467     NT A31
Termālās izplešanās koeficients0,01 mm/m K
Siltumvadītspēja0,6 Wt/m K
Tvaiku caurlaidība200 ng/m²s
Salizturība>150 cikli
Ugunsreakcijas klaseA2
KarstumizturībaLīdz  80°C

Montāža

Loksnes objektā var sazāģēt, izmantojot ātrgaitas vai stacionāros instrumentus, kas aprīkoti ar cementa-šķiedras loksnēm paredzētiem griezējdiskiem – ar cietmetāla vai dimanta pārklājumu. Ripzāģa ripas ātrumam būtu jābūt 2-2.5 m/s. Caurumu urbšanai jāizmanto urbji, paredzēti betonam. Izurbtajam caurumam jābūt 3mm platākam par paredzētā stiprinājuma elementa – skrūves, kniedes, diametram. Loksnes montējot, ir jāparedz horizontālā un vertikālā savienojuma deformācijas šuve, min. 6mm.

Uzglabāšana

Loksnes transportē un uzglabā uz līdzenas un horizontālas virsmas – uz paletēm vai brusām.

Būvlaukumā loksnes jāuzglabā sausumā,  zem jumta. Ja loksnes uzglabā atklātā vietā, ārpusē, tad obligāti jānosedz ar ūdensnecaurlaidīgu pārklāju, atstājot ap plāksnēm atveri ventilācijai.