Spēcīgais ziemas vējš liek mums visiem meklēt patvērumu siltā, mājīgā ēkā. Arī šoziem daudziem cilvēkiem par siltumu ir jāmaksā pārāk daudz, jo ēka nav laikus nosiltināta.

Visiem šiem cilvēkiem vēlamies atgādināt, ka, izmantojot StoneREX fasādes plāksnes, Jums siltināšana nav jāatliek uz vasaru – varat sākt jau tagad vai jebkurā citā brīdī ziemā, samazinot izdevumus par apkuri jau šajā apkures sezonā!

StoneREX fasādes plāksnes ir piemērotas uzstādīšanai visu gadu, jo tās būvobjektā nonāk pilnībā apstrādātas: plāksnes ir nokrāsotas klienta izvēlētajā krāsas tonī vai arī pārklātas ar dabīgā akmens smalci izvēlētajā tonī. Tādēļ nav jāgaida siltāks laiks, kas būtu jādara, izmantojot fasādes pārklājuma materiālus, kuriem ir jāžūst.

Cementa fasādes plāksnes ir visdrošākās no šobrīd tirgū pieejamajiem materiāliem un tās ir arī visizdevīgākā izvēle ilgākā perspektīvā! Tieši šādas plāksnes piedāvā StoneREX.

StoneREX fasādes plākšņu priekšrocības ir šādas:

  • Izturība – plākšņu pamata sastāvdaļa ir cements, betonu nevar salīdzināt ar apmetumu vai koku.
  • Ilgs kalpošanas laiks – ar dabīgā akmens smalci pārklātas fasādes nemaina krāsu un gadu desmitiem ir tikpat skaistas kā uzstādīšanas brīdī, savukārt pie mums plaši izplatītās apmestās fasādes ik pēc 5–6 gadiem būtu jāpārkrāso.
  • Vienkārši uzstādīt – uzstādīšana ir iespējama neatkarīgi no gadalaika, jo neizmanto materiālus, kuriem būtu jāžūst.
  • Ugunsdrošība – StoneREX plākšņu galvenā sastāvdaļa ir cements un, kā zināms, betons nedeg. Ventilējamajos fasādes siltinājuma risinājumos neizmanto arī putupolistirolu, kuram ir ļoti augsta ugunsbīstamība.
  • Drošība pret atmosfēras iedarbību – plāksnes ir imūnas pret mūsu klimatu, neveidojās sēnīte un nepelē , kas diemžēl bieži var notikt ar apmestām fasādēm.
  • Viegli tīrāmas – ja ēkas atrodas pie ielas vai zem kokiem, to fasādes paliek putekļainas. StoneREXakmens smalces plāksnes var ļoti vienkārši atkārtoti mazgāt ar spiediena mazgātāju, nebaidoties sabojāt fasādi.
  • Elpojošas fasādes – priekšroka būtu jādod siltināšanas veidam, kas nodrošina fasādes ventilāciju, lai iekštelpās nekļūtu smacīgi un nerastos pārmērīga mitruma problēmas, kas savukārt var izraisīt pelējuma rašanos starp sienām un iekštelpās. Apmestās ēkās bieži jāsaskaras ar šādām problēmām.

Mūsu klimatā būtu jāizvēlas siltināšanas veids, kas nodrošina fasādes ventilāciju. Skandināvijā jau sen ir atteikušies no siltināšanas ar putupolistirolu, jo pieredze rādīja, ka šādi siltinātu ēku sienas sāka ļoti ātri pelēt, apmetums neturējās uz ēkas ārējās sienas un vislielākā problēma radās telpās – istabu stūri sāka pelēt un cilvēkiem šādās smacīgās telpās bija ļoti grūti elpot un uzturēties tajā bija neveselīgi. Ja nebija investēts papildus ventilācijā, vienīgais risinājums bija logu atvēršana, kas savukārt izraisīja nedaudz lielākus izdevumus par apkuri. Tādēļ fasādes renovācijas rezultāts bija tikai skaists izskats uz dažiem gadiem, kas ļoti ātri sāka bojāties – apmesto virsmu nebija iespējams mazgāt, ēka kļuva netīra un apmetums pelējuma dēļ sāka atdalīties. Tādēļ nav brīnums, ka vates kā siltinājuma materiāla izmantošana Skandināvijā ļoti ātri kļuva populāra, un sāka izmantot siltināšanas veidu, kas nodrošināja fasādes ventilāciju. Vate tika pārklāta ar plāksnēm, kuras nepieciešamības gadījumā varēja ļoti viegli mazgāt, kurām bija ļoti laba noturība pret temperatūras izmaiņām, kas bija izturīgas un ļoti vienkārši uzstādāmas, – sākās cementa skaidu un cementa šķiedru plākšņu uzvaras gājiens, kas turpinās joprojām. Somijā ir ēkas, kuru fasāde tika uzstādīta pirms 50 gadiem – tās šodien izskatās tikpat svaigas, turklāt bez jebkādiem papildu izdevumiem apkopei.

Bieži vissvarīgākais kritērijs, atkarībā no kura izvēlas fasādes pārklājuma materiālu, ir materiāla cena. Taču noteikti būtu jāņem vērā, ka materiāls un uzstādīšanas veids, kas šodien maksā vismazāk, ilgākā perspektīvā tomēr nevar izrādīties vislētākais. Ja jau renovācija tiek uzsākta, ikviens pieņem, ka izdevumi par apkuri samazināsies, ēka izskatīsies skaista un svaiga ilgstoši, kā arī pieaugs tās tirgus vērtība. Tie, kas izlēmuši par labu lētākai apmestai fasādei, jau dažu gadu laikā pamana, ka fasāde ir netīra, bieži pelē un mājai steidzami nepieciešama pārkrāsošana. Sliktākā situācijā ir tie iedzīvotāji, kuru ēka ir siltināta, neizbūvējot ventilācijas sistēmu. Lai istabā būtu kaut nedaudz gaisa, viņi ir spiesti turēt logus atvērtus, un par ietaupījumu uz apkures izdevumu rēķina, protams, vairs nevar runāt. Tādēļ, rēķinoties ar izdevumiem krāsošanai ik pēc 5–6 gadiem un to, ka apkures izdevumi nesamazinās, ir jāsecina, ka lētākais risinājums šobrīd jau dažu gadu perspektīvā ir ievērojami dārgāks.

Izlemjot par labu StoneREX fasādes plāksnēm un ventilētam fasādes veidam, vari būt pārliecināts, ka izdevumi par apkuri samazināsies pat līdz 40 %, ēkas fasādi varēs ļoti vienkārši nomazgāt, fasāde būs ļoti izturīga, neplaisās, nelobīsies, un ēka vienmēr izskatīsies jauna un svaiga bez papildu izdevumiem. StoneREXsavām precēm piešķir 15 gadu garantiju!

StoneREX preču piedāvājumā ir fasādes plāksnes ļoti dažādām gaumēm. Ir pieejamas:

  • akmens vai koka imitācijas plāksnes;
  • ar dažāda toņa dabīgā akmens smalci pārklātas plāksnes – pieejamas arī krāsotas;
  • gludas plāksnes betona tonī – pieejamas arī krāsotas.

Piemērotu preci sev atradīs gan klasiska stila cienītājs, gan klienti, kuri meklē modernākus risinājumus.

Papildu tehnisko un citu informāciju atradīsiet mūsu mājas lapā.

Visātrāk atbildes uz saviem jautājumiem saņemsiet pie mūsu pieredzējušā pārdošanas konsultanta >>>.